تبلیغات
ورزش بانوان - از مادری و مرزداری تا درخشش در میادین ورزشی كشور
 
ورزش بانوان

به گزارش خبرنگار ایرنا، كرمانشاه امروز گرچه هنوز گرد محرومیت و آثار و تبعات ناشی از جنگ هشت ساله را هنوز در بطن خود دارد ولی در عوض، زنان و مردانی دارد كه اگر دیروز در میادین جنگ ایرانیان را وادار به تحسین خود می كردند اما این روزها در عرصه های دیگری باز هم بانوان، دختران و مادران كرمانشاهی هستند كه خودی نشان می دهند.

جامعه سنتی كرمانشاه بیش از هر زمانی به سمت مدرنیزه شدن و تعالی گام بر می دارد و ورود پرشمار بانوان این خطه به میادین ورزشی را شاید بتوان تنها یكی از دلایل اثبات این ادعا دانست در حالیكه تا دو دهه پیش شاید خبری از واژه هایی چون 'بانوان ورزشكار' یا 'تیم های ورزشی خانمها' در كرمانشاه وجود نداشت.

نبوغ بانوان واترپلویست كرمانشاهی در روزهای پایانی سال 90 باز هم بر همگان اثبات شد آنجا كه تیم واترپلوی بانوان كرمانشاه پس از اینكه چهار دوره قهرمانی، یكبار نایب قهرمانی و یكبار مقام سومی مسابقات كشوری را بعنوان یكی از تیمهای پرافتخار در كارنامه خود دارد، این بار هم توانست با شایستگی بر پله دوم واترپلوی ایران پهناور تكیه زند.

به همین مناسبت با سرپرست تیم واترپلوی بانوان كرمانشاه گفت و گو كردیم.

'نوشین دشمیر' به خبرنگار ایرنا، گفت: تیم ما در ششمین دوره مسابقات قهرمانی واترپلوی كشوری بانوان كه در روزهای 17 تا 20 اسفندماه جاری به میزبانی كرمانشاه برگزار شد، با اقتدار توانست عنوان نایب قهرمانی را به كلكسیون افتخارات خود بیفزاید.

وی این قهرمانی را از این نظر حائز اهمیت می داند كه میانگین سنی بانوان عضو تیم واترپلوی كرمانشاه در این دوره پایین بود و تیم با ساختاری جوان شده توانسته است كه به چنین موفقیتی دست یابد كه كاری ارزشمند و قابل تحسین در نوع خود می باشد.

دشمیر، كسب این عنوان توسط تیم جوان كرمانشاه را نشانگر پتانسیل بالای استان كرمانشاه در حوزه ورزش واترپلوی بانوان در كشور عنوان كرد و افزود: البته در این راه با دشواریهایی مواجه هستیم كه قطعا حسن نظر و مساعدت مسوولین ذیربط و مدیریت ارشد استان، مهندس هاشمی می تواند زمینه ساز موفقیتهای بزرگتری باشد.

وی همچنین از رییس سازمان ورزش و جوانان استان كرمانشاه (مهدی گردانی) نیز بخاطر حمایتهای دلسوزانه ای كه از تیم واترپلوی بانوان استان و نیز معاون وی (جلال عزیزی) تقدیر و تشكر كرد.

سرپرست تیم واترپلوی بانوان كرمانشاه، افزود: جا دارد از زحمات خانم یوسفی كه مسوولیت ورزش بانوان استان را بر عهده دارد و نیز آقای امیر قنبری بعنوان رییس هیئت شنای استان نیز بخاطر حمایتهایی كه از تیم داشتند تشكر و سپاسگزاری نمایم.

وی در پایان اسامی بازیكنان و دیگر اعضای كادر راهبری تیم واترپلوی استان كرمانشاه را به قرار زیر اعلام كرد:

اسامی بازیكنان: خانمها سمیرا حسینی، هستی خداكرمی، مهدخت كیادی، سیمین جاویدان، آزاده كوه دره ای، تندیس الماسی، مرجان كرم جانی، الهام حجابی، نگار فروزشفر، مونا مهدی پور، بهناز یاوری، صدف امیری و كیمیا عزیزی.

سرمربی تیم: خانم سمیرا حسینی.

مربی تیم: خانم ریحان ذوالفقاری.

سرپرست تیم: خانم نوشین دشمیر.

سرپرست كل تیم: خانم فریبا تزركش.

ما هم كسب این موفقیت را به جامعه ورزشی بانوان استان كرمانشاه تبریك می گوییم و آرزومندیم كه بانوان استان نه تنها در رقابتهای داخلی بلكه در عرصه های بین المللی و میادین بزرگ جهانی نیز بدرخشند تا عظمت نام كرمانشاه و بزرگ بانوان كرد برای دنیا به اثبات برسد.

نوع مطلب :
برچسب ها : ورزش بانوان، ورزش زنان، خانم فریبا تزركش، خانم نوشین دشمیر، ریحان ذوالفقاری، سمیرا حسینی، صدف امیری، كیمیا عزیزی، واترپلوی بانوان، مهدخت كیادی، سیمین جاویدان، تندیس الماسی، مرجان كرم جانی، تیم والیبال بانوان،


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مجتبی خادم پیر
جستجو


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :